مقالات آموزشی کمپ

نکات کلیدی در انتخاب بهترین رنگ چادر کمپینگ، مسافرتی و کوهنوردی

نکات کلیدی در انتخاب رنگ چادر مسافرتی و کمپینگ

بهترین رنگ چادر چیست؟

این یک سوال ساده به نظر می‌رسد، بنابراین باید یک پاسخ ساده داشته باشد، درست است؟ خب، در واقع جواب دادن به این سوال چندان آسان نیست.

به طور کلی، بهترین رنگ‌های چادر، رنگ‌های روشن‌تر مانند آبی روشن، خاکستری و سبز هستند زیرا گرمای تابستان را کاهش می‌دهند. رنگ‌های سبز و قهوه‌ای طبیعی برای استتار در طبیعت عالی هستند، در حالی که رنگ‌های روشن مانند زرد یا نارنجی باعث می‌شوند تا در جنگل‌ها راحت‌تر دیده شوند.

برای اکثر افرادی که به طور معمولی کمپینگ می‌کنند، واقعاً تفاوت زیادی بین رنگ‌های مختلف چادر وجود ندارد. با این حال، اگر در حال شکار هستید، رنگ‌های خنثی یا رنگ‌هایی را نیاز دارید که با هم ترکیب شوند. اگر در مناطق دورافتاده کمپ می‌کنید که ممکن است نجات لازم باشد، رنگ روشن چادر باعث می‌شود که تشخیص آن راحت‌تر باشد.

خرید بهترین رنگ چادر کمپینگ

اگر برای خرید چادر به بازار رفته‌اید حتما می‌دانید که چادرها در اندازه‌ها، شکل‌ها و رنگ‌های مختلف تولید می‌شود. در حالی که ممکن است انتخاب اندازه و شکل مناسب آسان باشد، انتخاب رنگ مناسب می‌تواند یک تصمیم کاملا پیچیده باشد.

بهترین رنگ برای چادر چیست؟ خوب، خبر خوب این است که انتخاب رنگ اشتباهی وجود ندارد، اما اگر می‌خواهید تجربه خوبی از بودن در طبیعت در شرایط خاص داشته باشید، رنگ مناسب برای چادر شما مهم خواهد شد.

رنگ چادر بر میزان نور وارد شده به چادر، میزان مسدود شدن و همچنین گرما و دما تأثیر می‌گذارد. همچنین بر نحوه ترکیب چادر با محیط، سهولت تشخیص در مواقع اضطراری و توانایی جذب موجودات تأثیر می‌گذارد.

با این حال، چادرهای رنگ روشن نور بیشتری را وارد می‌کنند و بیشتر اشعه‌های خورشید را منعکس می‌کنند، بنابراین دمای متوسط را حفظ می‌کنند. آنها همچنین در مواقع اضطراری به راحتی قابل تشخیص هستند و مطمئناً عالی هستند.

از طرف دیگر، آنها مهمانان ناخواسته زیادی مانند حشرات و حتی سارقان را جذب می‌کنند.

از سوی دیگر، چادرهای بی‌رنگ، گرمای بیشتری را در هوای سرد جذب می‌کنند و با محیط ترکیب می‌شوند و در نتیجه مهمانان ناخواسته را از خود دور می‌کنند. با این حال، ردیابی آنها در مواقع اضطراری دشوار است و به عنوان جذب‌کننده پشه شناخته شده است.

همانطور که گفته شد، در مورد رنگ چادر هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد. انتخاب درست به ویژگی محیطی که فرد در آن کمپ می‌کند و ترجیحات شخصی او بستگی دارد.

نحوه انتخاب مکان مناسب برای کمپینگ و چادر زدن در شب

نکات کلیدی در انتخاب رنگ چادر مسافرتی و کمپینگ

نکاتی که باید هنگام انتخاب رنگ چادر مسافرتی در نظر بگیرید

بهترین رنگ برای چادر به عوامل مختلفی بستگی دارد، به ویژه عواملی که مربوط به مکان و شرایط خطرناک بالقوه در هنگام کمپینگ هستند.

شماره ۱: ترکیب با محیط کمپینگ

مطمئناً، چادر نارنجی روشن بسیار جذاب بنظر می‌رسد، اما چقدر برای طبیعت مناسب است؟ حیوانات وحشی به سرعت متوجه هجوم در محیط طبیعی خود می‌شوند و هر رنگ غیرمعمولی توجه آنها را جلب می‌کند. ولی رنگ‌های خنثی توجهی جلب نمی‌کنند، صادقانه بگوییم ما غریبه‌هایی در دنیای آنها هستیم. پس بهتر است از جلب توجه آنها پرهیز کنیم.

در واقع، برخی از مکان‌های کمپینگ و محیط‌های طبیعی اجازه هر رنگ چادر را نمی‌دهند، مگر اینکه خنثی باشند و به راحتی با محیط ترکیب شوند. علاوه بر این، برخی از رنگ‌ها چادر شما را استتار می‌کند و مهاجمان و دزدان را دور نگه می‌دارد.

شماره ۲: شرایط محیطی

رنگ‌ها هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید رفتار متفاوتی دارند. رنگ‌های روشن در طول روز نور خورشید و در شب نور مهتاب را بیشتر رد می‌کنند. آنها همچنین نور بیشتری را منعکس می‌کنند و گرما را دور نگه می‌دارند. نور را به عنوان انرژی خالصی در نظر بگیرید که به شکل گرما ذخیره می‌شود تا این را بفهمید.

با در نظر گرفتن این موضوع، انتخاب یک رنگ تیره می‌تواند به معنای شرایط گرم غیر قابل تحمل در روزهای گرم باشد، اما همچنین می‌تواند چادر را در روزهای سرد زمستان گرم کند.

در تابستان، زمانی که همه مایلند چادر خود را تا حد امکان خنک نگه دارند، چادرهای رنگ روشن این کار را انجام می‌دهند. در فصل زمستان به سراغ گزینه‌های رنگی تیره و کسل‌کننده بروید.

رنگی که بیشترین گرما را جذب می‌کند تا رنگی که کمترین جذب را دارد به ترتیب: سیاه، بنفش، نیلی، آبی، سبز، زرد، نارنجی، قرمز و سفید.

شماره ۳: دور نگه داشتن مهمانان ناخوانده

استتار دزدان و مهاجمان را دور نگه می‌دارد، اما میهمانان دیگری نیز وجود دارند که باید نگران آنها باشید. این می‌تواند بستگی زیادی به مکان داشته باشد. مطالعات محدودی وجود دارد که نشان می‌دهد پشه‌ها به سمت رنگ‌های تیره‌تر جذب می‌شوند، اگرچه سؤالاتی در مورد این موضوع وجود دارد. گروه خونی و میزان نمک موجود در خون/عرق شما احتمالاً تأثیر بسیار بیشتری بر این موضوع دارد.

اگر برای اولین بار است که در ساحل، کمپینگ می‌کنید، لازم به ذکر است که مرغ‌های دریایی تمایل بیشتری به رنگ سبز روشن دارند، بنابراین شاید آن چادر را در خانه نگه دارید و به جای آن رنگ آبی را با خود بیاورید.

اما سوال بزرگ: آیا چادرهای رنگ روشن خرس‌ها را جذب می‌کنند؟

این یک جور وضعیت بله/خیر است. خود رنگ لزوماً خرس را جذب نمی‌کند. خرس‌ها ذاتاً بسیار کنجکاو هستند. از آنجایی که یک چادر رنگ روشن را می‌توان راحت‌تر از دور دید، از نظر تئوری می‌تواند کنجکاوی یک خرس را جلب کند.

در مناطقی که خرس وجود دارد، کارهای مهمتری باید انجام دهید اعم از اینکه اقدامات احتیاطی مانند کیسه خرس یا قوطی غذا، ایجاد صدا و آگاهی از محیط اطراف خود انجام دهید.

نکات کلیدی خرید سایبان کمپینگ

شماره ۴: سهولت تشخیص

در وسط ناکجاآباد، هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد. حملات حیوانات، مسائل بهداشتی، گم شدن و تصادفات فیزیکی فقط چند مورد هستند. چادر روشن به شما آرامش می‌دهد که بدانید در چنین بحران‌هایی به راحتی پیدا خواهید شد.

علاوه بر این، در صورتی که گم شوید، به هر حال، اینجا بیابان است، یک چادر رنگ روشن به راحتی قابل تشخیص است، اما این تنها در صورتی است که در طول روز گم شوید.

شماره ۵: زیبایی شناسی

قطعا سلیقه و دید زیبایی‌شناسی شما در انتخاب رنگ چادر بسیار مهم است. تضاد در میان طبیعت همیشه مورد استقبال قرار می‌گیرد. با این حال، زیبایی‌شناسی باید آخرین نکته کلیدی قابل توجه باشد، و تنها در مناطق کمپینگ باز که عموماً عاری از هر گونه موجود خطرناک است.

یک رنگ روشن ممکن است عالی باشد، اما معایب یک رنگ از مزایای آن در اعماق طبیعت بیشتر خواهد بود.

با در نظر گرفتن این عوامل، می‌توانید برای تصمیم‌گیری نهایی به محیط (یا محیط‌هایی) که در آن کمپ خواهید زد نگاه کنید.

نکات کلیدی در انتخاب رنگ چادر مسافرتی و کمپینگ| چند چادر با رنگ‌های مختلف

بهترین رنگ چادر از نظر محیط

با این پنج مورد، علاقه‌مندان به فضای باز می‌توانند بهترین رنگ را برای ماجراجویی خود انتخاب کنند. بیایید در انتخاب رنگ‌های برتر چادرها برای فعالیت‌های مختلف کمپینگ بیشتر بحث کنیم. بر اساس اهداف کاربردی، بهترین رنگ برای ماجراجویی در فضای باز عبارتند از:

منطقه جنگلی انبوه: چادرهای تیره رنگ

در حالت ایده‌آل، یک چادر رنگی روشن در مواقعی که گم شوید مفید خواهد بود. اما صادقانه بگویم، آیا مهارت‌های ناوبری خود را به رنگ چادر خود واگذار می‌کنید؟ در مقایسه، چادر تیره‌تر مزایای بیشتری را به همراه خواهد داشت.

چادر رنگ تیره گرمای بیشتری را ذخیره می‌کند زیرا این مناطق سرد و مرطوب هستند، در برابر حشرات و موجودات وحشی استتار می‌کنند و به خوبی با درختان و زیر درختان ترکیب می‌شوند.

با وجود این، مراقب مناطق شکار باشید. چادر تیره رنگ خطر تیراندازی را افزایش می‌دهد، جای تعجب نیست که جلیقه‌های نارنجی در مناطق شکار پوشیده می‌شوند. پس قبل از کمپ زدن این مورد را حتما در نظر بگیرید.

کمپینگ ساحلی: سایه‌های آبی

سواحل و اشعه ماوراء بنفش دست به دست هم می‌دهند و کمپینگ ساحلی نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای محافظت از پوست، انتخاب رنگ مناسب برای چادر شما بسیار کمک خواهد کرد.

سایه‌های زرد کمترین محافظت را ارائه می‌دهند، در حالی که سایه‌های تیره آبی بهترین محافظت را ارائه می‌دهند. آنها توانایی بیشتری در مسدود کردن و جذب اشعه ماوراء بنفش دارند.

کمپینگ با افراد زیاد: انتخاب و سلیقه خریدار

در مکان‌های کمپینگ باز با جمعیت زیاد، هر رنگی جواب می‌دهد. از صورتی گرفته تا سفید و سیاه، همه چیز به ترجیحات شخصی بستگی دارد. با این حال، رنگ‌های روشن‌تر برجسته می‌شوند، در حالی که رنگ‌های مات کمتر به چشم می‌آیند.

اگر دوست دارید طولانی‌تر بخوابید، رنگ‌هایی را انتخاب کنید که جلوی نور خورشید را بگیرند، اما به یاد داشته باشید که صبح‌های گرم چادر شما را غیرقابل تحمل می‌کند.

کمپینگ درمانی با رنگ‌های روشن

هنگام کمپینگ برای رهایی از استرس، افسردگی، و خستگی از زندگی روزمره، رنگ‌ها می‌توانند بر روحیه شما تأثیر بگذارند. رنگ‌های خاکستری شما را غمگین، افسرده، رنگ‌های زرد روزتان را روشن‌تر می‌کند و آبی سلامتی را به شما باز می‌گرداند.

نظرات نهایی در مورد رنگ چادر

با این کار، علاقه‌مندان به فضای باز شانس بیشتری برای انتخاب رنگ مناسب برای ماجراجویی‌های مختلف کمپینگ دارند. اگر در نهایت شما برای انتخاب رنگ چادر دچار تردید شده‌اید راه حل ساده است. رنگی که دوست دارید را خریداری کنید چون همانطور که با هم خواندیم هر رنگی مزایا و معایب خودش را دارد.

صرف نظر از تحقیقات زیاد و مشاوره‌های بسیار زیاد، هیچ رنگی همه مشکلات را حل نمی‌کند. نکات گفته شده به شما کمک خواهد کرد که بتوانید تصمیم درست را بگیرید.

گروه تولیدی مجیکمپ با تولید و فروش وسایل و لوازم ضروری آفرود و کمپینگ در خدمت‌ شما سفردوستان عزیز و ماجراجو است. محصولات مجیکمپ با کیفیت عالی و قیمت استثنایی تولید می‌شود. به همین خاطر با اطمینان از ما مشاوره بگیرید و خرید کنید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید