مقالات آموزشی کمپ

12 مزیت کمپینگ | چرا باید به کمپینگ برویم؟

۱۲ مزیت کمپینگ و طبیعتگردی

آیا کمپینگ برای شما خوب است؟ چرا باید به طبیعت برویم؟ مزیت‌های کمپینگ و بودن در طبیعت چیست؟ مزایای سلامتی کمپینگ هم برای بزرگسالان و هم برای جوانان فراوان است. وقتی در خانه در روال معمول خود وقت می‌گذرانید، ممکن است متوجه نشوید که چقدر از طبیعت دور شده‌اید. با توجه به نزدیک شدن به فصل بهار و تابستان و شروع ماجراهای سفر به طبیعت قصد داریم چند نکته راجع به مزایای طبیعت‌گردی و کمپینگ را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

مزایای کمپینگ

کمپینگ مزایای زیادی برای همه افراد پیر و جوان دارد که شما و خانواده‌تان می‌توانید در حین گذراندن وقت در فضای باز عالی از آن لذت ببرید:

۱. کاهش استرس

برنامه‌ریزی بیش‌از‌حد را در خانه رها کنید. وقتی در کمپینگ هستید، جایی برای حضور در زمان مشخصی وجود ندارد، و هیچ چیز مانع شما یا رقابت برای جلب توجه شما نمی‌شود. نتیجه طبیعی این نوع وقت‌گذرانی، کاهش استرس و آرامش است که در هیچ جای دیگری نمی‌توانید پیدا کنید.

۲. هوای تازه

ممکن است متوجه نباشید که چقدر هوای تازه در زندگی روزمره شما کمیاب است. هنگامی‌که به کمپینگ می‌روید، عطرهای شگفت‌انگیز طبیعت و همچنین بوی سوختن چوب و پختن شام روی آتش به مشام می‌رسد. نوشیدن یک لیوان چای آتشی می‌تواند روح انسان را طراوت ببخشد.

خانمی که از هوای تازه در طبیعت لذت میبرد. مزایای کمپینگ

۳. ایجاد رابطه

یکی از بهترین و مهمترین جنبه‌های کمپینگ این است که چگونه به شما در ایجاد و تقویت روابط کمک می‌کند. وقتی با دوستان یا خانواده به کمپینگ می‌روید، حتی تا اواخر شب فرصتی برای صحبت و دورهمی بدون حواس‌پرتی دارید.

فرض کنید به همراه خانواده، پارتنر یا دوستان خود بر فراز قله کوهی طلوع یا غروب خورشید را تماشا می‌کنید. هیچ چیز با حسی که در این لحظه دارید قابل قیاس نیست.

۴. آمادگی جسمانی

زمان صرف شده در کمپینگ زمان ورزش است. چادر برپا می‌کنی، هیزم جمع می‌کنی، می‌روی برای پیاده‌روی. در خانه، ما اغلب زندگی‌های بی‌تحرکی داریم که باعث ارتقای آمادگی جسمانی نمی‌شود. هنگامی‌که در کمپینگ هستید، نمی‌توانید از فعالیت بدنی خودداری کنید. به همین دلیل ضربان قلب خود را بالا می‌برید.

۵. فقدان ساعت زنگ‌دار

آخرین باری که دیر خوابیدی بدون اینکه ساعت زنگ‌دار بیدارت کند کی بود؟ وقتی در کمپینگ هستید، تنها ساعت زنگ‌دار شما خورشید و صدای جیک‌جیک پرندگان است. بیدار شدن با طبیعت به جای ساعت زنگ‌دار تجربه‌ای است که همه باید به طور منظم داشته باشند. و یا می‌توان گفت هر از گاهی آن را لمس و تجربه کرد.

۶. قطع برق

کمپینگ فرصتی عالی برای همه است تا از برق جدا شوند و از صفحه نمایش خود دور شوند. در فضای باز، کامپیوتر، تبلت یا تلویزیون پیدا نمی‌کنید و کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد که نیازی به وسایل الکترونیکی ندارند.

۷. غذای عالی

غذا وقتی در فضای باز تهیه شود طعم بهتری دارد. چیزی در مورد پختن غذا روی آتش کمپ، گریل کمپینگ یا در آشپزخانه لوکس کابین وجود دارد که وقتی در خانه غذا می‌خورید نمی‌توانید آن را تکرار کنید. هیچ چیز بهتر از غذای دودی شده با بوی چوب نیست. رویای بزرگ داشته باشید و قبل از اینکه به سفر کمپینگ بعدی خود بروید، یک منوی عالی از غذاهای دلخواه خودتان تهیه کنید. (البته به شرط برای محیط زیست ضرری نداشته باشند)

روش ساختن آتش کمپ

خرید وسایل پخت‌وپز در طبیعت 

بخاری هیزمی مجیکمپ

۸. ارتباط با طبیعت

زمانی که در کمپینگ هستید، این فرصت را خواهید داشت که با طبیعت در تماس باشید، با حیات وحش روبرو شوید و ستاره‌ها را دور از نورهای درخشان شهر بزرگ ببینید. هیچ چیز کاملاً شبیه آن نیست. هنگام کشف فواید زیاد کمپینگ، مطمئن شوید که شما و خانواده‌تان فرصت ارتباط با طبیعت را دارید.

۹. توسعه مهارت‌های جدید

شما نمی‌توانید مهارت‌های جدیدی را در حین کمپینگ ایجاد کنید. همه افراد در این سفر کمک خواهند کرد و این فرصتی عالی برای یادگیری چیزهای جدید است. ممکن است یاد بگیرید که چگونه چادر بچینید، گره بزنید، آتش بزنید، غذای جدید بپزید و موارد دیگر. داشتن این مهارت‌ها مهم است، و با این حال، ما اغلب در طول برنامه‌های شلوغ منظم خود فرصتی برای توسعه آنها نداریم.

۱۰. فرصت‌های آموزشی

برای بچه‌ها، زمان صرف شده برای کمپینگ، زمان صرف شده برای یادگیری است، که یکی از دلایلی است که برنامه‌های پیشاهنگی بسیار ارزشمند هستند. آنها تجربه‌های کمپینگ را که برای کودکان ایجاد می‌شود، برای یادگیری چیزهای جدید، از جمله ماهیگیری، آشپزی، پیاده‌روی، گره زدن، روشن کردن آتش، ایمنی، کمک‌های اولیه و موارد دیگر تسهیل می‌کنند.

۱۱. رشد اعتماد به نفس

برای کودکان مهم است که به تدریج مستقل‌تر شوند و به توانایی‌های خود اعتماد داشته باشند. یکی از مزایای کمپینگ برای جوانان این است که به آنها امکان می‌دهد استقلال را در یک محیط امن و کنترل شده بیاموزند. کودکان وقتی چیزهای جدید یاد می‌گیرند و برای اولین بار تجربه می‌کنند، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنند.

۱۲. ارتباطات خانوادگی

کمپینگ برای کودکان و خانواده‌های آنها مفید است زیرا می‌تواند به تقویت پیوند بین اعضای خانواده، خواهر و برادر، والدین و فرزندان کمک کند و این لیست ادامه دارد. همه شما به عنوان یک گروه، با احساس ارتباط قوی‌تر به خانه بازمی‌گردید.

گروه تولیدی مجیکمپ با تولید و فروش مستقیم لوازم کمپینگ و آفرود در خدمت شما دوستان طبیعت‌گرد و طبیعت‌دوست است. تولیدات مجیکمپ با کیفیت بالا و بهترین قیمت آرزوی سفری خوش و به دور از حادثه را برای شما دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید